Головна » 2019 » Травень » 29 » На Кіровоградщині відзначили погіршення санітарного стану в лісах ПЗФ, обумовлене причинами законодавчого характеру
11:08
На Кіровоградщині відзначили погіршення санітарного стану в лісах ПЗФ, обумовлене причинами законодавчого характеру

  Під час розширеної виїзної колегії Держлісагентства України, яка проходить на базі державнихлісогосподарських підприємств Кіровоградського ОУЛМГ, її учасники відвідали ДП «Чорноліський лісгосп».

 Відбулося ознайомлення з проведенням рубок догляду та оздоровлення в молодняках і санітарнимстаном насаджень у ландшафтному заказнику загальнодержавного значення «Чорноліський».

Як відмітила начальник Кіровоградського ОУЛМГ Наталія Ревенко, лісові насадження на територіїЧорноліського лісгоспу розташовані на межі лісостепу і степу. Більшість із них рукотворні, це породи дуба та ясена. Самостійно відновлюватись у природно-кліматичних умовах Кіровоградщини такі цінні породи не спроможні, інакше це призведе до заміщення цінних порід дерев на малоцінні.

Коментуючи проблемні для всієї галузі питання, пов’язані з призначенням та здійсненням рубок, НаталіяРевенко акцентувала увагу на кількох важливих моментах. Наголошувалось на частковій або повнійзаконодавчій забороні проведення рубок догляду та заходів з поліпшення санітарного стану лісів у природно-заповідному фонді, на довготривалій процедурі оформлення лімітів та дозволів, «сезоні тиші», вартіснійпроцедурі оцінки впливу на довкілля, а також відсутності бюджетної підтримки лісгоспів степового регіону.

«Вирішення проблемних питань можливе за рахунок внесення змін до окремих законів України та законодавчих актів, що стосуються природо-заповідного фонду, тваринного світу та використання бюджетнихкоштів, необхідних для фінансування лісогосподарських заходів, охорони та захисту лісових насаджень, створення нових лісів та полезахисних смуг», - підкреслила Наталія Ревенко.

У заказнику «Чорноліський» учасники засідання обговорили питання зміни головної лісоутворюючоїпороди дуба звичайного на інші, менш цінні. Тут ясен став головною породою через заборону проведенняпрохідних рубок і складну процедуру отримання лімітів та дозволів на проведення санітарних рубок.

Під час засідання було оглянуто лісову дорогу Богданівського лісництва, нижній склад, цех переробкидеревини, брикетну лінію, лісовий розсадник і тепличне господарство, ремонтно-транспортний цех, Чорноліську лісну школу та рекреаційний пункт «Лісовичок».

Чорноліський лісгосп обслуговує понад 19 тисяч гектарів лісових земель. Це основне бюджетоутворюючепідприємство Знам’янського району. Підприємство у передовиках за показниками економічної успішності. До зведеного бюджету та фондів у 2018 році ним сплачено 27,6 мільйона гривень податків, зборів та обов’язкових платежів, з них 7,7 мільйона — єдиний соціальний внесок. У структурних підрозділах трудиться близько 200 працівників.

Вагомою частиною виробничої діяльності лісгоспу є переробка деревини. Протягом року на підприємствіпереробляється в середньому 6 тис. куб. м низькосортної деревини, випуск продукції переробки за 2018 рікстановить 27 млн. грн.

Для переробки придатні до 28 відсотків заготовленої під час догляду за лісовими масивами деревини. Їїпідприємство переробляє на власних дільницях. Неліквідом, перетвореним на тріску, опалюють приміщенняструктурних підрозділів.

Чорноліські лісівники займаються виготовленням паливних брикетів на відходах лісопиляння, цьогорічзапустили другу лінію.

Підприємство вирощує та реалізує декоративний посадковий матеріал і має гарні показники з йогореалізації. Чималі надходження приносить продаж новорічних ялинок.

У базовому розсаднику Богданівського лісництва функціонує система крапельного зрошення. Тут вирощується до півмільйона штук лісоутворюючих деревних порід. У шкільному відділенні зростає 30 тис. шт. саджанців декоративного садивного матеріалу 15 видів.

У тепличному комплексі Богданівського лісництва працює теплиця, обладнана автоматизованоюсистемою управління. Теплиця експлуатується з метою отримання овочевої продукції в осінньо-зимовийперіод, вирощування екзотичних рослин. Надходження від реалізації вирощених овочів становлять близько 25 тис. грн. щорічно. В останні роки на підприємстві практикується вирощування квіткової продукції до веснянихсвят. Надходження від її реалізації становить понад 30 тис. грн. За 2018 рік реалізація декоративної продукціїв цілому по підприємству становила 700 тис. грн.

http://lis-kr.gov.ua/news/view/item/23.05.2019-nataliya-revenko-pogirshennya-sanitarnogo-stanu-v-lisovih-ob-ktah-pzf-obumovlene-prichinami-zakonodavchogo-harakteru

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ

 

Переглядів: 283 | Додав: Юлия | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: