Головна » 2020 » Липень » 2 » Голова Держлісагентства назвав 7 основних кроків, які були зроблені за півроку роботи
13:48
Голова Держлісагентства назвав 7 основних кроків, які були зроблені за півроку роботи

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький на своїй сторінці у Facebook розповів про 7 основних кроків – що зроблено за півроку.

1. Провели аудит тих підприємств, що є в сфері управління Держлісагентства.

«Цифри приголомшили. Виявилося, що торік рентабельність 43% держпідприємств була навіть меншою за 1%. Це найнижчий показник за останні 5 років. Наша мета – подвоїти його, а до 2030 року – забезпечити мінімум 5%», - зазначив він.

2. Розпочали кадрове перезавантаження галузі.

«Чи могли ви собі уявити, що 23% держпідприємств у галузі вели неправдивий фінансовий та бухгалтерський облік? Ми звільнили керівництво 79 підприємств, зокрема, двох найпроблемніших обласних управлінь (Чернігівського та Харківського, на черзі вирішимо питання по Закарпатському та Івано-Франківському). Натомість ми уклали 41 контракт із новими управлінцями», - повідомив Андрій Заблоцький.

3. Обсяг незаконних рубок скоротився на 46% по всій Україні.

«По-перше, спільно з Нацполіцією ми здійснили понад 18 000 рейдів, відкрили 64 кримінальні провадження на суму заподіяної шкоди майже 6,5 млн грн, а також ініціювали 32 справи у суді. По-друге, реалізація необробленої деревини стала можливою виключно через е-аукціони. По-третє, ми оприлюднили плани реалізації необробленої деревини та річні плани заготівлі. По-четверте, підключили до системи електронного обліку деревини 100% постійних лісокористувачів. Відтепер усі, хто заготовляють деревину, обов’язково її маркують», - розповів Голова відомства.

4. Зменшили податкове навантаження на лісову галузь

«Для цього ми зменшили відрахування дивідендів для лісогосподарських підприємств на 10%, а щоб полегшити сам розрахунок рентної плати, ми будемо застосовувати одну ставку за кожною породою без деталізації за розрядами», - повідомив він.

5. Робимо ліс відкритим (ukrforest.com)

«Надзвичайно важливим кроком є запуск онлайн-карти заготівлі деревини. Ми завантажили майже 60 тисяч дозвільних документів на заготівлю деревини. Тепер будь-хто може перевірити законність певної рубки. Окрім цього, ми запровадили контроль за перевезенням деревини. Це революційні зміни в українських реаліях. Відтепер кожен може відстежити походження деревини, а отже, і її законність, за номером бирки, авто чи товарної накладної. А для оперативного контролю ми запустили спеціальний додаток для правоохоронних органів та створили мапу легальних деревопереробних підприємств», - розповів Андрій Заблоцький.

6. Ухвалено Закон про національну інвентаризацію лісів

«Мета цього Закону – ведення державного лісового кадастру, обліку, моніторингу та, звісно, проведення національної інвентаризації лісів в Україні. Востаннє облік проводили у далекому 1996 році. Однак настав час дізнатися про фактичну лісистість держави, запаси деревини в лісах та її технічну придатність», - підкреслив він.

Андрій Заблоцький додав, що для збереження нашого лісу розроблено нові правила санітарних рубок, а також законопроект, який повністю нівелює «чорних лісорубів». Навіть саме це поняття на території України має піти в небуття.

7. Системно запобігаємо пожежам

«Щоб український ліс не самознищувався під час пожеж, ми розробили план їх попередження та алгоритми ліквідації. Більше того, ми створили онлайн-карту пожежної небезпеки в лісах – для ДСНС, місцевої влади та громадян. А щоб кожен громадянин міг обрати безпечне місце для відпочинку в лісі, ми розробили також онлайн-карту рекреаційних пунктів», - повідомив Голова Держлісагентства.

Окрім того, Андрій Заблоцький розвопів, що ще необхідно для розвитку лісової галузі.

«Дуже важливо, щоб зміни в галузі були комплексними і співзвучними з концепцією національної лісової політики. А чи вона існує взагалі? Останній стратегічний документ втратив чинність ще 2015-го, тобто протягом 5 років галузь не мала жодних планів та індикаторів розвитку. Саме тому ми зараз розробляємо Генеральний план розвитку галузі до 2030 року. Чому все це не було зроблено за майже 30 років незалежності України? Напевно, відповіді на це одне-єдине запитання ми ніколи не дізнаємося, однак є лише один вихід – діяти невідкладно», - наголосив Голова Держлісагентства.

 

Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua

Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/forestUKR

Сторінка Голови Держлісагентства Андрія Заблоцького: https://www.facebook.com/andrew.zablotsky.9

Telegram-канал t.me/uaforest

 

 

Переглядів: 217 | Додав: Юлия | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: