Головна » 2020 » Квітень » 8 » Мінекоенерго звертається до громадян не спалювати суху рослинність
08:28
Мінекоенерго звертається до громадян не спалювати суху рослинність

Мінекоенерго вкотре звертається до громадян з вимогою дотримуватися законодавства та не спалювати суху рослинність. Такі дії мають жахливі наслідки як і для навколишнього природного середовища, так і для здоров’я оточуючих. Особливі погодні умови - малосніжна зима, рання весна, у цьому році призвели до рекордного дефіциту вологи у ґрунті.

За даними ДСНС, ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-ох кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрові з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

Основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор — можна легко підтвердити вражаючими статистичними показниками. Лише за минулу добу маємо 693 випадки загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах! Вогонь охопив 984 гектари.
Зокрема, 4 квітня сталася пожежа в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення. Станом на 6 квітня тривають заходи з ліквідації двох осередків пожеж, а саме: між с. Володимирівка та с. Жовтневе Котовського лісництва на площі близько 20 га та поблизу с. Рагівка Котовського лісництва (41 квартал) на площі близько 5 га.

Пожежі суттєво впливають на стан атмосферного повітря.
Так, за повідомленням ДСНС, станом на ранок 6 квітня у м. Києві спостерігається область високого тиску з антициклонічним характером погоди, що характеризується слабким вітром, підвищенням температури в приземному шарі. Така ситуація перешкоджає перемішуванню атмосферних шарів повітря та спричиняє накопиченню забруднюючих речовин на поверхні землі.

У другій половині дня ситуація стабілізується, проте буде повторюватися у найближчі кілька днів.

Нагадуємо, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу – 170-340 гривень для громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 – 680 гривень.

Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Таке правопорушення карається штрафом від 5 100 гривень до 8 500 гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо ви стали свідком пожежі, звертайтесь до правоохоронних органів та до ДСНС.

Закликаємо громадян до відповідального ставлення до довкілля!

 

https://www.kmu.gov.ua/news/minekoenergo-zvertayetsya-do-gromadyan-ne-spalyuvati-suhu-roslinnist?fbclid=IwAR0NqcjpUYLxtc2E3V7ESX_PhO5R_bbYY2cYhor3MFX4CKbOWj7rpdIIljQ

 

Переглядів: 265 | Додав: Юлия | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: